Aktualności

LeanQ Team partnerem konferencji dla praktyków controllingu produkcji

Zapraszamy na spotkanie praktyków controllingu produkcji „Jak lean controlling wspomaga lean enterprise”, którego jesteśmy partnerem.

Wydarzenie odbędzie się w Warszawie 19 kwietnia 2018 roku.

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli nie tylko wziąć udział w prelekcjach i warsztatach, ale także spotkać się i skonsultować z ekspertami-praktykami, którzy w codziennej pracy spotykają się z podobnymi problemami, trudnościami.


Program

Program wydarzenia składa się z trzech bloków tematycznych, wypełnionych prelekcjami i praktycznymi warsztatami.

Część I: Lean Management – metoda skutecznej zmiany czy malowanie trawy na zielono?

Część II: Nie tylko teoria – jak ją wprowadzić w życie

Część III: Controlling a optymalizacja produkcji


Uczestnicy

Spotkanie skierowane jest do controllerów produkcji, dyrektorów finansowych, kierowników służb utrzymania ruchu – słowem wszystkich tych, którzy są odpowiedzialni za usprawnianie procesów w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

 • Czy odmieniane przez wszystkie przypadki słowo LEAN jest tylko chwilową modą, czy trwałym komponentem biznesowej rzeczywistości w Polsce?
 • Czy istniejące narzędzia i metody stosowane w Lean Management są wystarczające? A może są one nadużywane?
 • Co się liczy bardziej – maksymalizacja przychodów czy minimalizacja kosztów?
 • W jaki sposób poprawnie skalkulować zasadność działań doskonalących, tak by ich wdrożenia przekładały się na realne zyski?
 • Gdzie szukać liderów zmian w przedsiębiorstwie, by spełnili swoją rolę?
 • Jak poprawić skuteczność planowania sprzedaży? Jak planować przy ograniczonych mocach produkcyjnych, a jak wtedy, gdy mamy nadmiar mocy produkcyjnych?

Na te pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi w trakcie spotkania.


Korzyści

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

 •  prelegenci to wyłącznie eksperci-praktycy, na co dzień zajmujący się problemami wdrożeniowymi w organizacjach, wśród nich znajdują się przedstawiciele LeanQ Team- trenerzy i konsultanci, eksperci w swoich dziedzinach,
 • podczas konferencji przedstawimy różne sposoby rozwiązania omawianych problemów, tak aby każdy uczestnik mógł wśród nich znaleźć najlepsze dla swojej organizacji. Nasi konsultanci przygotowali prelekcje i warsztaty, podczas których podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także pomogą uczestnikom w realizacji ich codziennych projektów,
 • case studies – prelekcje będą wzbogacone o przykłady praktycznego wykorzystania zaprezentowanych rozwiązań w formie case study,
 • kameralna atmosfera – w odróżnieniu od wielkich konferencji, podczas których bezpośredni kontakt z prelegentem jest utrudniony, my stawiamy na mniejszą liczebność grupy – tak aby każdy z Państwa mógł aktywnie uczestniczyć w spotkaniu.

Prelegenci

Wśród prelegentów wydarzenia są konsultanci i trenerzy LeanQ Team:

 • Joanna Czerska,
 • Jerzy Kuncicki,
 • Krzysztof Dobrowolski.

Nasi konsultanci przygotowali prelekcje i warsztaty, podczas których podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także pomogą uczestnikom w realizacji ich codziennych projektów.


Informacje

Program spotkania i dodatkowe informacje znajdują się na stronie lean.explanator.pl

Organizatorami konferencji są wydawnictwo Explanator i Finanse+Controlling.