Blog

Karakuri kaizen- publikacje LeanQ Team w „Production Manager”

Miło nam poinformować, że w ostatnim 4(16) numerze „Production Managera” ukazały się publikacje naszych trenerów i konsultantów- Joanny Czerskiej Krzysztofa Dobrowolskiego.


„Czym jest logistyka i jaki powinien być jej zakres oddziaływania? Gdzie zaczyna i kończy się produkcja a co jest odpowiedzialnością logistyki? Od odpowiedzi na te pytania należy zacząć rozmowę, jeśli chcemy ustalić jak mierzyć skuteczność naszych logistycznych działań.” Więcej na ten temat przeczytacie w artykule Joanny Czerskiej pt. „KPI w logistyce produkcji. Układ krwionośny realizacji zlecenia”.


„Automatyzacja zatacza coraz szersze kręgi i ułatwia coraz większą liczbę czynności, zarówno w przemyśle, jak i w życiu prywatnym. Warto uzmysłowić sobie jednak, że nie jest to idea nowa. Człowiek od dawna próbuje ułatwić sobie życie. Dziś z dalekiej Japonii przybywa do nas Karakuri- mechanizm, który wykonując dla nas pracę, nie czerpie energii z prądu, spalania, wiatru czy płynącej wody. Czy to możliwe?” Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule Krzysztofa Dobrowolskiego, pt. „Karakuri kaizen- japońskie zabawki w służbie procesów”. Artykuł dostępny jest także w formie podcastu (poniżej). Dzięki uprzejmości Krzysztofa Dobrowskiego możecie zapoznać się z nim w trakcie pracy, czy też drogi do domu. Więcej takich publikacji znajdziecie na blogu Krzysztofa- Lean jest dla ludzi.


Odtwarzanie podcastu Karakuri kaizen: