ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE NA CZAS KRYZYSU

MAMY ZA SOBĄ DOŚWIADCZENIE Z CZASÓW  KRYZYSÓW

Być może podobnie jak Ty, dzięki temu doświadczeniu jesteśmy silniejsi i bogatsi o wnioski, którymi możemy się z Tobą podzielić. Dodatkowo opierając się na obecnych kontaktach z naszymi Klientami i Partnerami Biznesowymi wiemy, że dziś w różnych miejscach – innych niż w czasach przed kryzysem – pojawiają się punkty zapalne, które trzeba ugasić. Widzimy je dziś szczególnie w 5 poniższych obszarach. Jednocześnie wiemy, że działania te można i należy wdrażać w szybkim tempie. Wiemy jak to robić!

 

W OBSZARZE LOGISTYKI

Najistotniejsze jest obecnie zapewnienie możliwości realizacji wpływających zamówień przy możliwie najmniejszym zaangażowaniu kapitału obrotowego. To wiąże się ze zmianami w zarządzaniu poziomem i dostępnością zapasów materiałów. A co za tym idzie weryfikacja współpracy z istniejącymi dostawcami oraz zapewnienie dostępności ograniczonych środków transportu.

Niebagatelne znaczenie ma teraz także  planowanie i harmonogramowanie produkcji, dzięki któremu można skutecznie podnieść efektywność nawet o 20% i zredukować potrzebne zapasy nawet o 60%.

 

W OBSZARZE WYTWARZANIA/REALIZACJI USŁUGI

Dziś pomocne nam będzie nowe podejście do: poprawy produktywności (5S), zarządzania wydajnością produkcji (OEE), rozwiązywania problemów (Problem Solving), podejmowania działań doskonalących ukierunkowanych na konkretny cel (Kobetsu Kaizen, Wizualne Zarządzanie Wynikami), skrócenia czasu realizacji zleceń (VSM w obszarze produkcji, Makigami w obszarach usługowych oraz Continous flow), zarządzania elastycznością procesu (EPEI+SMED), obsługi autonomicznej i prewencyjnej.

 

W OBSZARZE KOMPETENCJI 

Jeśli znajdujemy się w sytuacji zmniejszonej obsady lub spadku produktywności, to pomóc nam może skutecznie matryca kompetencji (Skills Matrix) i metoda szybkiej nauki wykonywania nowej pracy (TWI, nie tylko dla produkcji).

 

W OBSZARZE ZARZĄDZANIA POSTĘPEM ZMIANY

W obliczu konieczności uzyskiwania szybkich efektów, niezbędne staje się zadbanie o sprawne zarządzenie postępem prac projektowych (SCRUMLean®) i wynikami podejmowanych działań naprawczych (Wizualne Zarządzanie Wynikami/daily management).

 

WSPARCIE MANAGERÓW

Rozumiemy też, jak ważne jest wsparcie managerów na których kryzys wymusza konieczność mierzenia się z zupełnie nowymi problemami, z presją czasu, z niepewnością jutra oraz ze stresem podwładnych. Dlatego właśnie teraz warto skorzystać ze wsparcia osoby postronnej w roli coacha lub psychologa.

 

DEDYKOWANE DLA TWOJEGO ZESPOŁU

Jeżeli potrzebujesz dedykowanego warsztatu online dla Twojej firmy, szkolenia online, indywidualnych konsultacji, analiz, audytu lub przeglądu w Twoim środowisku – napisz do nas lub zadzwoń:

 

DEDYKOWANE DLA POJEDYNCZYCH OSÓB

Jeżeli szukasz szkolenia otwartego online dla siebie lub swoich pracowników i managerów – napisz do nas lub zadzwoń:

 

DEDYKOWANE DLA MANAGERÓW

Jeśli potrzebujesz wsparcia w poradzeniu sobie z obecną sytuacją w postaci coachingu lub zwykłej rozmowy z psychologiem – napisz do nas lub zadzwoń:

 

WIĘCEJ…

  • Więcej o naszych bezpłatnych konsultacjach znajdziesz tutaj
  • Więcej o naszych szkoleniach on-line znajdziesz tutaj
  • Więcej o indywidualnych programach wsparcia managerów i ich zespołów znajdziesz tutaj
  • Więcej inspiracji na czas kryzysu w artykułach i wpisach blogowych naszych konsultantów znajdziesz: tutaj