Referencje - szkolenia na terenie fabryk | LeanQTeam

Jedno z najlepiej zrealizowanych szkoleń, w jakim brałem udział w temacie Lean Management. Duża dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dzięki możliwości zwiedzeniu zakładu produkującego można zobaczyć, jak są stosowane narzędzia Lean w praktyce. Prowadzący zadbał o komfort i dobre samopoczucie uczestników. Doskonały sposób prowadzenia warsztatu pozwolił mi na zapamiętanie i uporządkowanie informacji.

Michał Bryłka
Continuous Improvement Manager

Moim zdaniem szkolenie, które właśnie odbywa się na terenie fabryki, jest o tyle ciekawsze, że uczestnicy szkolenia mogą się zainspirować pomysłami wdrożonymi w danej firmie. Co innego jest usłyszeć o nowych rozwiązaniach i narzędziach Lean, a co innego zobaczyć je w praktyce. Z mojej strony bardzo polecam taki przebieg szkolenia.

Hanna Willma
Specjalista ds. Jakości i Lean

Moje wrażenie na temat szkolenia w fabryce jest bardzo pozytywne. Zwiedzanie fabryki pokazuje nam teorię, jak i praktykę z zakresu Lean Menagement. Jestem przekonany, że pomoże to w mapowaniu procesu produkcji, ulepszaniu go i eliminowaniu zbędnych ruchów. Jest to świetne doświadczenie, które pomaga ukierunkować swoje myślenie i otwartość na zmiany. Super ludzie i super atmosfera – polecam.

Tomasz Koślik
Kierownik zmiany

Mimo tego, że brałem udział w podobnym szkoleniu po raz drugi, uważam je za bardzo udane. Świetnie poprowadzone i bardzo dobrze zorganizowane. Nieocenione wartości przyniosła wymiana informacji oraz doświadczeń z uczestnikami. Bardzo dobrym pomysłem było połączenie szkolenia z factory tour, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak narzędzia Lean działają na „żywym organizmie” i jakie wymierne korzyści przynosi ich stosowanie w codziennym życiu fabryki.

Daniel Dontsch
Kierownik Działu Elektronicznego, Koordynator ESD

W mojej opinii zdecydowana korzyść oraz wartość dodana, którą wynosimy po szkoleniu na terenie firmy pozwala stwierdzić, że 5S to nie jest system polegający tylko i wyłącznie na sprzątaniu. To zdecydowanie „mind set” i podwalina pod uzyskanie kontroli nad procesem. Generalnie szkolenie tego rodzaju powinno odbyć się na każdym szczeblu organizacji, której na sercu leży rozwój pracowników.

Karol Wojciechowski
Warehouse Manager II

Szkolenie na terenie fabryki zostało bardzo profesjonalnie przygotowane. Zarówno prelegent jak i przedstawiciel firmy szczegółowo wyjaśnili tematykę szkolenia i przedstawili, jak 5S było wprowadzane w firmie. Dzięki wycieczce po firmie można było uzyskać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i wartościowe porady od liderów. Spotkanie było wzbogacone o grę symulacyjną oraz o dyskusje z innymi uczestnikami kursu. Szkolenie pozwoliło mi spojrzeć na 5S z innej strony, co, mam nadzieję, przełoży się na przekazywanie tej wiedzy dalej w mojej firmie.

Aleksandra Adamowicz
Specjalista d/s Produktywności

Szkolenie prowadzone przez trenerów LeanQ Team było bardzo interesujące. Prowadzący byli doskonale przygotowani, przekazali dużą dawkę wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Fakt, iż część warsztatu odbyła się na terenie fabryki, w której na co dzień pracuję, pozwoliło spojrzeć na pewne aspekty mojej pracy z innej strony oraz dostrzec działy, gdzie należałoby metody wprowadzić od podstaw, bądź dopracować. Przez cały czas trwania szkolenia panowała miła atmosfera, a co ważne, mogłam wymienić się  doświadczeniami z pozostałymi uczestnikami warsztatów, będących z innych firm.

Karolina Kalcedon
Lider

Warsztaty przeprowadzone w fabryce, pomagają zrozumieć/zobaczyć na żywo, jak narzędzie TWI można „uszyć” na swoje potrzeby. Osoby uczestniczące w szkoleniu mogły wcielić się w rolę nowozatrudnionego pracownika, poczuć w sposób praktyczny na czym polega nauka w szkółce Dojo oraz metoda cyklu Kolba. Dużą wartością szkolenia na terenie fabryki jest właśnie ta praktyka, poznanie roli trenera/instruktora, czyli osób, które na co dzień pracują tymi narzędziami, a podczas szkolenia mogą podzielić się tym doświadczeniem z osobami czy firmami, które są na początku znajomości z TWI.

Ireneusz Matusiak
Kierownik Działu Szlifierni/Grinding Manager

Moim zdaniem organizacja szkolenia na terenie fabryki przyniosła duże korzyści dla uczestników. Mieliśmy okazję zobaczyć w praktyce to, czego nauczyliśmy się chwilę wcześniej w sali szkoleniowej. Pokazanie jak wygląda proces instruowania pracowników w rzeczywistości okazał się być nie tylko wartością dodaną, ale również dużą inspiracją. Mogliśmy nie tylko zobaczyć proces, ale również wcielić się w rolę nowego pracownika, który przechodzi instruktaż w oparciu o poznaną metodologię. Dzięki wycieczce po produkcji mogliśmy zobaczyć również, jakie rozwiązania wdraża firma i zainspirować się.

Klaudia Krzemińska
Młodszy Specjalista ds. HR