Referencje | LeanQTeam

Firma LeanQ Team okazała się godnym zaufania partnerem wykazując się dużą elastycznością w tworzeniu programu warsztatów zgodnego z naszymi potrzebami. Sesje zostały przeprowadzone profesjonalnie, na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, adekwatnym do oczekiwań uczestników, a atmosfera sprzyjała dyskusji i rozwiązywaniu zgłoszonych problemów.

Jakub Kaszuba
Prezes

Współpraca z LeanQ Team podczas realizacji szkoleń, zarówno otwartych jak i warsztatów zamkniętych, przebiegała w sposób sprawny, merytoryczny i terminowy. Warsztaty zamknięte były dopasowane do naszych potrzeb jak i wymagań naszych pracowników. W związku z powyższym, rekomendujemy firmę LeanQ Team jako profesjonalnego wykonawcę usług szkoleniowych.

Robert Kędzierski
Production Manager

Nasza współpraca z LeanQ Team należy do bardzo udanych – firma oferuje usługi wysokiej jakości, rzetelnie zrealizowane, z pełnym zachowaniem ustalonych terminów. Trenerzy i konsultanci LeanQ Team dysponują rozległą wiedzą w swojej dziedzinie, a na szczególne wyróżnienie zasługuje ich otwartość, wnikliwość i przygotowanie. Dostosowali zakres warsztatu do potrzeb uczestników, udzielali trafnych uwag i wskazówek do kolejnych działań doskonalących.

Ewa Rynkowska
Koordynator Zespołu Rozwoju Procesów

Zespół prawdziwych fachowców nie bojących się trudnych wyzwań. Każdy dzień uczestnictwa w warsztatach z nimi potrafił przynosić rozwiązania największych problemów. To jedyny zespół, który w skuteczny sposób potrafił wpoić nowe zasady i przekonać do zmian. Miło dzisiaj patrzeć na zaangażowanie moich ludzi „zarażonych” chęcią zmiany przez LeanQ Team.

Marek Wesołowski
Dyrektor ds. Produkcji

Wiele lat wspólnej, owocnej współpracy przyniosło nieopisane korzyści, zarówno pod względem wiedzy na tematy usprawniania procesów jak i wdrożenia wspólnie zaprojektowanych zmian. Nade wszystko pozwoliło podnieść świadomość pracowników, pokazując, że zmiany są nieodzowną częścią pracy, która pozwalała zarówno im jak i firmie stać się w sposób świadomy bardziej efektywnymi. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie profesjonalizm całego zespołu LeanQ Team, ich zaangażowanie, wszechstronna wiedza oraz wsparcie.

Tomasz Rodak
Customer Service Manager SSC

Konsultanci LeanQ Team wsparli nas w przygotowaniu sesji szkoleniowych i warsztatowych, co wymagało trafnej identyfikacji potrzeb uczestników. Dzięki temu osiągnięte zostały planowane przez nas rezultaty. Podkreślić należy nie tylko wysoki poziom merytoryczny realizowanych zajęć, ale również elastyczne podejście do organizacji sesji. Firma LeanQ Team wykazała się bardzo dobrym poziomem merytorycznym i organizacyjnym.

Włodzimierz Zając
Prezes Zarządu

Wybór firmy LeanQ Team jako firmy wdrożeniowej, w zakresie szeroko pojętego Lean Management, okazał się wyborem bardzo trafnym. Wielokrotnie korzystaliśmy zarówno ze szkoleń jak i warsztatów organizowanych w naszych zakładach, a także ze szkoleń otwartych.

Anna Wiśniewska
Quality Manager

Wysoko oceniamy standard współpracy w zakresie przygotowania warsztatów wdrożeniowych i dostosowania ich programów do naszych wymagań. Dlatego też polecamy firmę LeanQ Team jako wiarygodną, profesjonalną kadrę gwarantująca wysoki poziom wykonania usług.

Jacek Szeliga
Operational Director

Za mną oraz moim zespołem kilka dobrych lat owocnej współpracy z firmą LeanQ Team, przy wielu ciekawych projektach oraz wdrożeniach. Cenimy sobie każdy z nich, ponieważ wiemy ile usprawnień, nowej wiedzy i oszczędności wniosły one do naszej organizacji. LeanQ Team to nasz partner w rozwijaniu biznesu.  

Artur Sinderman
Managing Director

Zespół LeanQ Team jest otwarty na nasze wymagania i potrzeby, wykazuje duże zaangażowanie, a to pozwala na efektywną współpracę. Polecamy firmę LeanQ Team jako profesjonalnego i kompetentnego partnera. Możemy zarekomendować go potencjalnym klientom świadomym swoich problemów.

Sebastian Kler
Prezes ds. Produkcji

Informujemy, że firma LeanQ Team była odpowiedzialna za mapowanie procesów z zakresu lean management w zakładach Nexteer Automotive Poland. Firma LeanQ Team wywiązała się ze swoich obowiązków w sposób w pełni profesjonalny i terminowy, przekazując swe doświadczenia, sugestie oraz wiedzę przystępnie i zrozumiale. Specjaliści firmy służyli także doradztwem po oficjalnym zakończeniu projektu. Ponadto warsztaty z zakresu lean management były w pełni dopasowane do potrzeb klienta. Tym samym uważamy współpracę z firmą LeanQ Team za bardzo udaną i w pełni polecamy korzystanie z jej usług.

Robert Gałązka
Chairman and General Director of Nexteer

Jeżeli Firma ma przemyślany i długofalowy plan wdrożenia Lean – a potrzebne jest wsparcie w niektórych obszarach – możesz liczyć na LeanQ Team merytoryczne i organizacyjne przygotowanie warsztatu zapewni efektywne i skuteczne wdrożenie – sukces dla obu stron.

Andrzej Mońko
Head of Production

LeanQ Team dostarcza leanowej energii! Potwierdzam skuteczność usług doradczo-wdrożeniowych, z których korzystaliśmy w ostatnich latach w celu zwiększenia efektywności. Z satysfakcją podkreślam doskonałą komunikację, elastyczną ofertę i wysoki poziom warsztatów. Planujemy kontynuować współpracę z LeanQ Team przy realizacji kolejnych projektów leanowych i jakościowych.

Andrzej Brzeziński
Prezes Zarządu

Warsztaty i szkolenia zostały zrealizowane w sposób rzetelny oraz odpowiadający naszym potrzebom. Trenerzy realizujący sesje w naszej firmie byli bardzo dobrze przygotowani merytorycznie, ciekawie i z pasją prowadzili zajęcia, co potwierdzili nasi pracownicy wysokimi ocenami satysfakcji z warsztatów. Dlatego z pełnym przekonaniem rekomendujemy firmę LeanQ Team.

Katarzyna Wołejko
Managing Director

Miałam przyjemność wziąć udział w szkoleniu ,,Wizualne zarządzanie Wynikami” i muszę napisać, iż jestem bardzo zadowolona z tego faktu. Dlaczego? Ano dlatego: szkolenie prowadzone w sposób łatwy w odbiorze i zrozumiały; ćwiczenia w trakcie teorii świetnie ją odzwierciedlają i pozwalają zrozumieć od strony praktycznej, nie tylko teoretycznej; atmosfera wśród uczestników szkolenia bardzo luźna, sympatyczna, a zarazem pozwalająca na wymianę doświadczeń. No i prowadzący szkolenie – świetny Gość, konkretny, mądry, a przy tym otwarty na myśli, wypowiedzi, pomysły innych. Jeżeli będę miała możliwość udziału w szkoleniach LeanQ Team z pewnością skorzystam i polecam!!!

Patrycja Poraszka
Specjalista ds. Lean

Przygotowanie merytoryczne trenerów, styl komunikacji oraz umiejętności przekazywania wiedzy zostały wysoko ocenione przez uczestników warsztatów i sesji szkoleniowych. Na uwagę również zasługuje przyjazna atmosfera, w jakiej odbywała się nasza współpraca.

Joanna Nuckowska
Managing Director

Współpraca z firmą LeanQ Team to była czysta przyjemność. Atutem była profesjonalna i terminowa obsługa oraz wysokiej klasy specjaliści, których sposób prowadzenia warsztatów powodował pełną dyspozycyjność osób szkolonych. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić firmę LeanQ Team każdemu.

Edyta Ściążko
Human Resources Manager

Jedyna firma doradczo-wdrożeniowa, jaką spotkałem na swojej drodze, która trudne tematy przedstawia w prosty sposób i rozwiązuje problemy do samego końca. Fachowe doradztwo i zaangażowana komunikatywność. Zmiana i eliminowanie marnotrawstw staje się standardem.

Piotr Kierepka
S&OP and Planning Director

Wybierając firmę szkoleniową LeanQ Team kierowaliśmy się m.in. jej dużym doświadczeniem we wdrażaniu narzędzi lean management w przedsiębiorstwach różnych branż. Dzięki temu teoria może być przedstawiana w bardzo praktycznym ujęciu, z licznymi przykładami zastosowania omawianych metod, co znacznie podnosi wartość szkoleń. Prowadzący z dużym zaangażowaniem starają się zaszczepić uczestnikom potrzebę i sens wprowadzenia organizacji na ścieżkę ciągłego doskonalenia. Polecam zarówno firmę, jak i tematykę kursu Certyfikowany Koordynator Lean, w szczególności osobom, które chcą specjalizować się w poprawie efektywności procesów.

Katarzyna Stodulska
Główny specjalista ds. zarządzania procesami

Dla całego zespołu LeanQ Team podziękowania za rzeczowe i merytoryczne szkolenia, przeprowadzone w przyjaznej atmosferze. Otrzymałam wiele ciekawych, a przede wszystkim praktycznych rozwiązań, które mogę wykorzystać w mojej codziennej pracy. Kurs spełnił moje oczekiwanie. Materiały szkoleniowe są znakomitym uzupełnieniem wiedzy przekazanej przez prowadzących po zakończonych warsztatach, do których w każdej chwili mogę powrócić. Firma godna do polecenia innym, szczególne podziękowania dla konsultanta za wspólnie spędzony czas podczas 6 indywidualnych sesji, za jego otwartość, wiedzę i profesjonalizm w tym, co robi na co dzień.

Jadwiga Gronowska
Quality Systems Management Specialist

Gorąco polecam kurs Certyfikowany Koordynator Lean – wszystkim tym, którzy chcieliby poznać sposoby na eliminację zbędnych działań w codziennej pracy. Kurs został przeprowadzony przez fachowców z ogromną praktyką, co było i jest największą wartością dodaną do zagadnień teoretycznych. Ten program to mnogość przykładów, odniesień do rzeczywistości, bardzo dobre materiały, nowoczesne metody prowadzenia szkolenia i wymieniający się trenerzy. Wszystko to sprawiło, że kilkanaście tematycznych spotkań minęło bardzo szybko, poszczególne moduły współgrały ze sobą, tworzyły logiczną całość. No i pełen profesjonalizm i niesamowita atmosfera… Jako trener, wykładowca i praktyk doceniam ogromny wkład pracy całego LeanQ Team w przygotowanie i przeprowadzenie kursu. Wielkie dzięki!

Piotr Jaszczak
Pełnomocnik ds. jakości usług

Udział w szkoleniu "5S- eliminacja marnotrawstwa w praktyce" spełnił moje wszelkie oczekiwania. Przygotowanie merytoryczne prowadzącego, materiały pomocnicze oraz cała organizacja szkolenia była na bardzo wysokim poziomie. Zaangażowanie trenera udzielało się wszystkim uczestnikom, a dodatkowe gry symulacyjne i otwarte dyskusje wyjaśniały wszelkie wątpliwości. Szkolenie zachęca do samodzielności, nie narzuca szablonów postępowania. Z całym przekonaniem mogę polecić to szkolenie wszystkim zainteresowanym tematem eliminacji marnotrawstwa w każdej branży.

Agnieszka Mazepa
Starszy specjalista ds. analiz

Jedno z najlepiej zrealizowanych szkoleń, w jakim brałem udział w temacie Lean Management. Duża dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dzięki możliwości zwiedzeniu zakładu produkującego można zobaczyć, jak są stosowane narzędzia Lean w praktyce. Prowadzący zadbał o komfort i dobre samopoczucie uczestników. Doskonały sposób prowadzenia warsztatu pozwolił mi na zapamiętanie i uporządkowanie informacji.

Michał Bryłka
Continuous Improvement Manager

Szkolenie " 5S – eliminacja marnotrawstwa w praktyce" zostało przeprowadzone bardzo profesjonalnie, merytorycznie a przede wszystkim swobodnie. Czułem się jak na fajnym, koleżeńskim spotkaniu, na którym wiele się dowiedziałem. Pomimo wiedzy, którą trener chciał nam przekazać, pozostawił tez sporo miejsca na dyskusje. Dialogi te mają tym większą wartość, że mogłem porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami zajęć – super.

Bogdan Kulwicki
Kierownik Wydziału Obróbki Mechanicznej, Regeneracji i Narzędziowni

Moim zdaniem szkolenie, które właśnie odbywa się na terenie fabryki, jest o tyle ciekawsze, że uczestnicy szkolenia mogą się zainspirować pomysłami wdrożonymi w danej firmie. Co innego jest usłyszeć o nowych rozwiązaniach i narzędziach Lean, a co innego zobaczyć je w praktyce. Z mojej strony bardzo polecam taki przebieg szkolenia.

Hanna Willma
Specjalista ds. Jakości i Lean

Szkolenia otwarte LeanQTeam „Adaptacja nowych pracowników” oraz „Matryca kompetencji” są zdecydowanie warte polecenia. Jako HR Biznes partner firmy produkcyjnej, uczestniczyłam w nich razem z kierownikami działów produkcyjnych. Zarówno sposób przekazywania wiedzy, jak i zawartość merytoryczna jest tak przygotowana, że również osoby spoza obszaru HR, szybko wdrażają się w tematykę i rozumieją potrzebę współpracy z działem personalnym w tym zakresie. Po szkoleniach oczywista stała się potrzeba wdrożenia w firmie prezentowanych narzędzi. Aby prace przebiegały sprawnie zamówiliśmy takie szkolenie również dla mistrzów działów produkcyjnych w formie zamkniętej. Na efekty nie trzeba było czekać długo.

Ewa Rulka
HR Biznes Partner

Świetne szkolenie z zupełnie innym, niż zwykle, podejściem do Lean i 5S. Szkolenie było szkoleniem otwartym, co dało możliwość uczestnikom wymiany cennych doświadczeń i rozwiania wszelkich wątpliwości. Ciekawe zabawy praktyczne, pokazujące, że rozmowa i współpraca na wszystkich szczeblach daje szybkie rozwiązania. Polecam.

Magdalena Iwaszkiewicz
Lider Zespołu Magazynów

Moje wrażenie na temat szkolenia w fabryce jest bardzo pozytywne. Zwiedzanie fabryki pokazuje nam teorię, jak i praktykę z zakresu Lean Menagement. Jestem przekonany, że pomoże to w mapowaniu procesu produkcji, ulepszaniu go i eliminowaniu zbędnych ruchów. Jest to świetne doświadczenie, które pomaga ukierunkować swoje myślenie i otwartość na zmiany. Super ludzie i super atmosfera – polecam.

Tomasz Koślik
Kierownik zmiany

Zdecydowanie rekomenduje kurs LeanQ Team o tematyce: Certyfikowany Koordynator Lean. Jako uczestnik szkoleń oceniam poziom merytoryczny oraz zaangażowanie, umiejętności i kompetencje prowadzących bardzo wysoko. Ze względu na różny poziom doświadczeń uczestników biorących udział w programie, wymiana wiedzy i umiejętności napędzą do poszerzania horyzontów i ciągłego doskonalenia, zarówno zawodowego jak i życiowego (zawsze można zrobić coś efektywniej). W szczególności bardzo dziękuje konsultantowi za dyspozycyjność, cenne uwagi oraz profesjonalne wsparcie podczas indywidualnego tworzenia mapy drogowej.

Grzegorz Gorgol
Inżynier Procesu

Uważam, że pomimo trudnych, pandemicznych warunków, zespól LeanQ Team świetnie poradził sobie z jego organizacją. Dydaktycznie i merytorycznie przygotowani prelegenci i trenerzy, to z pewnością największa zaleta LeanQ Team. Spory wymiar godzin (kilkanaście 4-godzinnych spotkań) może początkowo wydawać się za długi, jednak zajęcia w formie wykładowo-warsztatowej nie pozwalają się nudzić, a ilość prezentowanych treści jest odpowiednio do niego dostosowana. Na szczególną uwagę zasługują zajęcia indywidualne z Trenerem – pozwalają na usystematyzowanie zdobytej wiedzy i sprawdzenie jej podczas wykonywania praktycznego zadania zaliczeniowego. Trener, poza rozległą wiedzą teoretyczną, legitymował się również ogromnym doświadczeniem zawodowym, w którym wykorzystywał narzędzia Lean w praktyce – ciężko wyobrazić sobie bardziej właściwą osobę do przekazania wiedzy. Zdecydowanie polecam.

Paweł Łukaszewski
Inżynier Ds. Optymalizacji Produkcji

Mimo tego, że brałem udział w podobnym szkoleniu po raz drugi, uważam je za bardzo udane. Świetnie poprowadzone i bardzo dobrze zorganizowane. Nieocenione wartości przyniosła wymiana informacji oraz doświadczeń z uczestnikami. Bardzo dobrym pomysłem było połączenie szkolenia z factory tour, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak narzędzia Lean działają na „żywym organizmie” i jakie wymierne korzyści przynosi ich stosowanie w codziennym życiu fabryki.

Daniel Dontsch
Kierownik Działu Elektronicznego, Koordynator ESD

W mojej opinii zdecydowana korzyść oraz wartość dodana, którą wynosimy po szkoleniu na terenie firmy pozwala stwierdzić, że 5S to nie jest system polegający tylko i wyłącznie na sprzątaniu. To zdecydowanie „mind set” i podwalina pod uzyskanie kontroli nad procesem. Generalnie szkolenie tego rodzaju powinno odbyć się na każdym szczeblu organizacji, której na sercu leży rozwój pracowników.

Karol Wojciechowski
Warehouse Manager II

Szkolenie na terenie fabryki zostało bardzo profesjonalnie przygotowane. Zarówno prelegent jak i przedstawiciel firmy szczegółowo wyjaśnili tematykę szkolenia i przedstawili, jak 5S było wprowadzane w firmie. Dzięki wycieczce po firmie można było uzyskać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i wartościowe porady od liderów. Spotkanie było wzbogacone o grę symulacyjną oraz o dyskusje z innymi uczestnikami kursu. Szkolenie pozwoliło mi spojrzeć na 5S z innej strony, co, mam nadzieję, przełoży się na przekazywanie tej wiedzy dalej w mojej firmie.

Aleksandra Adamowicz
Specjalista d/s Produktywności

Miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu „Kaizen jako mechanizm ciągłego doskonalenia”. Szkolenie przeprowadzone w bardzo czytelny sposób, mam nadzieję, że dla każdego uczestnika. Lektor doskonale przekazał swoja wiedzę i umiejętności oraz w perfekcyjny sposób aranżował proces wymiany doświadczeń. My, jako obcy dla siebie ludzie, przez chęć wzięcia udziału w takim szkoleniu oraz zaangażowanie trenera, stworzyliśmy Team, który potrafił ze sobą współpracować, co dało potężny efekt końcowy podczas wspólnej gry. Szkolenie pozwoliło mi uzupełnić moją wiedzę, przez co na niektóre tematy i problemy patrzę inaczej niż do tej pory. Polecam.

Artur Gdaniec
Quality Manager

Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniach „Adaptacja nowych pracowników” i „Matryca kompetencji”. Szkolenia przeprowadzone w doskonałej atmosferze. Informacje przekazane na wskroś profesjonalnie i jasno. Znakomicie aranżowany proces wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami szkolenia. Szkolenie zdecydowanie spełniło moje oczekiwania . Z całą pewnością chętnie wezmę udział w innych tego typu szkoleniach. Polecam.

Alina Kupny
Specjalista ds. Kadr

Program kursu świetny – moduły po kolei pozwalały zagłębiać się nie tylko w świat lean, ale również organizacji. Porządkowały też wiedzę dotychczas zdobytą. Utwierdzały mnie w przeświadczeniu, że dobrze podeszłam do tematu, albo pokazywały inną alternatywną drogę – najczęściej prostszą. Pomogły mi też uświadomić sobie, dlaczego pewne rzeczy nie udały mi się. Materiały mam wydrukowane – leżą pod ręką i sięgam po nie rzadziej niż raz dziennie. Dla mnie osobiście bardzo cenne było odkrycie zalet 5S – to jak podeszliście do narzędzia – niesamowite – nawet polubiłam. Praca nad mapą drogową z konsultantem pokazała mi, na ile rzeczy jeszcze muszę zwrócić uwagę i dzięki temu z niepoprawnej optymistki stałam się realistką. Potęga planowania! Dla mnie to była czysta przyjemność – czekałam na wtorek z niecierpliwością.

Magdalena Kowalczyk
Wydział Robotyki i Ciągłego Doskonalenia

Szkolenie "Adaptacja nowych pracowników w firmie" w doskonały sposób łączyło wiedzę teoretyczną i praktykę. Pozwoliło mi zrozumieć, w jaki sposób kształtować procesy adaptacyjne, żeby budować zaangażowany zespół i wpływać na zmniejszenie rotacji. Jest to jedno z tych szkoleń, z których wyciągnęłam nie tylko „suche fakty” ale poczułam się niesamowicie zainspirowania do działania. Dziękuję!

Magdalena Czapska
HR Specialist

Gry symulacyjne organizowane przez LeanQ Team skupiają się jednocześnie na skali mikro i makro w firmie. W skali mikro schodzimy do pojedynczej operacji, usprawniamy ją. Następnie badamy wpływ na proces i efekty działania całej firmy, czyli skalę makro. To zmienia i poszerza perspektywę, zwiększa świadomość biznesową uczestników. W efekcie widzimy, że każda operacja ma znaczenie.

Adam Marynkiewicz
Zastępca Dyrektora

Gry symulacyjne LeanQTeam doskonale łączą teorię i praktykę. W atrakcyjny sposób angażują graczy do myślenia i działania zgodnie z zasadami kaizen. Są świetnym narzędziem do zapoznania zarówno z koncepcją jak i narzędziami lean. Zastosowanie gier symulacyjnych w edukacji młodzieży jest fantastycznym narzędziem wspomagającym rozwój postaw i umiejętności uczniów, które są pożądane przez pracodawców niemal każdej branży. Uczniowie angażując się w grę poznają koncepcję wdrożenia lean management, a jednocześnie rozwijają kompetencje miękkie w tym: umiejętności planowania, zarządzania sobą w czasie, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów czy też kreatywności. Polecam jako narzędzia inspirujące młodzież do rozwoju i wspierające kształcenie kompetencji przyszłości.

Karina Janisz
dr inż.

Gry symulacyjne, które mieliśmy przyjemność przeprowadzić z firmą leanq to nie tylko świetna zabawa, w której pracownicy odkrywają i poznają marnotrawstwa. To przede wszystkim zrozumienie filozofii lean managament, a w ślad za tym dużo większa adaptacja do zmian. Zmian, które w znacznym stopniu zwiększają wydajność jak i również poprawiają znacznie komfort pracy samych pracowników. Zarządzanie w duchu lean jest w pełni możliwe wówczas gdy znajduje zrozumienie wśród załogi. Gry symulacyjne są bardzo dobrą metodą empiryczną, w której pracownicy chętnie biorą udział. Polecam.

Jarosław Tarczyński
Dyrektor Zarządu

Proces budowania kultury Lean Management w naszej organizacji rozpoczęliśmy od gry symulacyjnej przygotowanej przez zespół LenQ Team. Efekty były imponujące. Gra doskonale przygotowała zespół do kolejnych zajęć i warsztatów z zakresu Lean Management. W sposób naturalny i bezpośredni pracownicy mogli poznać potencjał pracy zespołowej i oddziaływanie narzędzi Lean na poprawę efektywności.

Dariusz Machulski
Prezes Zarządu

Stosowanie gier symulacyjnych sprawia, że szkolenie nie jest zbyt monotonne a czasem nawet nudne. Wymaga zaangażowania i rozwija kreatywność przez co pozwala na rozwój uczestników. Dzięki grom symulacyjnym szkolenie jest lepiej zrozumiane i zapamiętane, a zdobytą wiedzę czy umiejętności łatwiej wykorzystuje się w codziennej pracy.

Leszek Zieliński
Kierownik produkcji

Każda aktywność podczas szkolenia wzbogaca je. Wprowadzając grę symulacyjną do programu, łatwiej trenerowi zaangażować uczestników. Szkolenie z grą jest bardzo dobrze odbierane przez uczestników, według nich łatwiej przyswaja się wiedzę, którą trener chce przekazać.

Agnieszka Dorawa
Koordynator ds. Lean

Gra Architeka poprzedzona dobrym wstępem teoretycznym uruchamia wyobraźnię i zachęca do podważania status quo. Zaproszenie do gry przedstawicieli wszystkich obszarów firmy pozwala spojrzeć na proces szerzej niż przez zakres obowiązków i zrozumieć, że każdy z nas ma wpływ na to kiedy i jaki produkt końcowy otrzyma Klient.

Jolanta Dębska-Zega
Dyrektor Zarządzający Laboratoriami

Szkolenie prowadzone przez trenerów LeanQ Team było bardzo interesujące. Prowadzący byli doskonale przygotowani, przekazali dużą dawkę wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Fakt, iż część warsztatu odbyła się na terenie fabryki, w której na co dzień pracuję, pozwoliło spojrzeć na pewne aspekty mojej pracy z innej strony oraz dostrzec działy, gdzie należałoby metody wprowadzić od podstaw, bądź dopracować. Przez cały czas trwania szkolenia panowała miła atmosfera, a co ważne, mogłam wymienić się  doświadczeniami z pozostałymi uczestnikami warsztatów, będących z innych firm.

Karolina Kalcedon
Lider

Warsztaty przeprowadzone w fabryce, pomagają zrozumieć/zobaczyć na żywo, jak narzędzie TWI można „uszyć” na swoje potrzeby. Osoby uczestniczące w szkoleniu mogły wcielić się w rolę nowozatrudnionego pracownika, poczuć w sposób praktyczny na czym polega nauka w szkółce Dojo oraz metoda cyklu Kolba. Dużą wartością szkolenia na terenie fabryki jest właśnie ta praktyka, poznanie roli trenera/instruktora, czyli osób, które na co dzień pracują tymi narzędziami, a podczas szkolenia mogą podzielić się tym doświadczeniem z osobami czy firmami, które są na początku znajomości z TWI.

Ireneusz Matusiak
Kierownik Działu Szlifierni/Grinding Manager

Moim zdaniem organizacja szkolenia na terenie fabryki przyniosła duże korzyści dla uczestników. Mieliśmy okazję zobaczyć w praktyce to, czego nauczyliśmy się chwilę wcześniej w sali szkoleniowej. Pokazanie jak wygląda proces instruowania pracowników w rzeczywistości okazał się być nie tylko wartością dodaną, ale również dużą inspiracją. Mogliśmy nie tylko zobaczyć proces, ale również wcielić się w rolę nowego pracownika, który przechodzi instruktaż w oparciu o poznaną metodologię. Dzięki wycieczce po produkcji mogliśmy zobaczyć również, jakie rozwiązania wdraża firma i zainspirować się.

Klaudia Krzemińska
Młodszy Specjalista ds. HR