5 x DLACZEGO

5 x DLACZEGO
Autor: Martyna Brożyńska, Anna Lis, Michał Szymczak, Krzysztof Kowal Wydawca: 2K Consulting Rok wydania: 2014 Liczba stron: 93 Wymiary: 210 x 145 mm ISBN: 978 – 83 – 939309 - 1- 3 Zamów

O autorze:

Informacje poniżej

O książce

Książka jest napisana w formie podręcznika, w którym autorzy w sposób oparty na przykładach opisują stosowanie jednej z najbardziej znanych metod rozwiązywania problemów 5 WHY. W książce zawarte są praktyczne wskazówki jak używać metody 5 x dlaczego w sposób efektywny dla przedsiębiorstw zarówno produkcyjnych jak i usługowych. Książka jest skierowana przede wszystkim do managerów wyższego i średniego szczebla ale także do specjalistów i pracowników bezpośrednio produkcyjnych. Książka ma być także wsparciem w edukacji wszystkich osób zajmujących się rozwiązywaniem problemów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.


O Autorach:

MARTYNA BROŻYŃSKA – Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz Wydziału Zarządzania. Stypendystka programu Socrates-Erasmus na Uniwersytecie Tartu w Estonii. Na co dzień związana z firmą BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, gdzie stale zdobywa doświadczenie z dziedziny zarządzania jakością, zarządzania łańcuchem dostaw, szczupłego wytwarzania i TPM. Specjalistka i trener z dziedziny rozwiązywania problemów oraz analizy ryzyka. Certyfikowany auditor ISO/TS 16949:2002 oraz VDA 6.3. Pasjonatka kultury Kaizen.

ANNA LIS – Absolwentka Politechniki Łódzkiej, Wydziału Chemii Spożywczej i Biotechnologii. Pracę magisterską napisała i obroniła w trakcie stażu w Ecole Supérieure d’Agriculture PUPRAN, Francja. Ukończyła podyplomowe studia menadżerskie na wydziale Organizacji i Zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Pracownik firmy Bosch and Siemens Home Appliances. Ekspert w zakresie prowadzenia auditów według norm ISO 9001 , ISO/TS 16949 i VDA 6.1 i 6.3 (Certyfikowany Auditor) – Philips Lighing Poland (Automotive) i B/S/H. Certyfikowany Menadżer Ryzyka. Specjalista analiz ryzyka w projektach, procesach i produktach (m.in. FMEA). Współautorka programów zarządzania auditami u dostawców oraz kultury analiz ryzyka w firmie B/S/H.

MICHAŁ SZYMCZAK – Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Specjalista zastosowań metod statystycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych, w szczególności w badaniach niezawodności oraz SPC. Pracownik firmy Bosch and Siemens Home Appliances mający doświadczenie w projektach Six Sigma Black Belt oraz Green Belt. Trener z praktycznych zastosowań statystyki w MSA i SPC. Certyfikowany auditor ISO/TS 16949:2002 oraz VDA 6.3. Pracownik Katedry Metod Statystycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Autor i współautor artykułów z zakresu zastosowań metod statystycznych w firmach produkcyjnych.

KRZYSZTOF KOWAL – absolwent Politechniki Łódzkiej Wydziału Mechanicznego i Organizacji i Zarządzania. Master Black Belt metody Lean Six Sigma, specjalista w zakresie zarządzania jakością, zarządzania produkcją oraz marketingu. Laureat konkursów „ Mam świetny pomysł na biznes „ (1999, 2001) oraz konkursu Empirion na najlepszą polską strategię marketingową (1999). Kierownik ds. rozwoju jakości łańcucha dostawców w Bosch and Simens Home Appliances. W swej 25 letniej karierze współpracował z sektorem AGD, obuwniczym, przetwórstwa tworzyw sztucznych, budowlanym, chemicznym i petrochemicznym, maszynowym zarówno w Polsce jak i w Europie. Obecnie niezależny konsultant i trener z zakresu Lean Six Sigma i zarządzania jakością . Autor szeregu publikacji z zakresu problematyki zarządzania przedsiębiorstwami oraz optymalizacji i jakości procesów.